יוני 19, 2012
bint

איך לבחור ספקי אינטרנט?

בישראל היום קיימים ספקי אינטרנט רבים המציעים שירותים וחבילות שונות. מאמר זה ידריך אתכם כיצד לבחור את ספק האינטרנט שיענה על כל הצרכים שלכם ואשר יהיה המשתלם ביותר עבורכם.

הגלישה באינטרנט הפכה להיות פעולה כמעט טבעית ויומיומית אצל רוב האנשים בארץ ובעולם. האינטרנט מאפשר לנו היום למלא הרבה צרכים משליחת דואר, צפייה בתוכניות, ביצוע שיחות וידאו, גלישה באתרי אינטרנט ועד לניהול חשבון הבנק, תשלום מיסים ושאר מטלות.

כיום מספר ספקי האינטרנט גדל וכולל את הספקים הוותיקים 012 סמייל, 013 נטוויז'ן ובזק בינלאומי לצד חברות הכבלים, דוגמת הוט, וגופים רבים נוספים, שנכנסו לאחרונה לשוק. חברות אלה מציעות לנו מגוון שירותים, חבילות ומבצעים מפתים המתעדכנים בכל מספר חודשים. השילוב בין חברות האינטרנט הרבות לבין מגוון חבילות ומבצעים, יוצר תהליך קבלת החלטות מורכב וקשה אצלנו הצרכנים. מעבר לחבילות השונות המוצעות, קיים מכלול שיקולים נוספים שיש לקחת בחשבון כאשר בוחרים ספקי אינטרנט: מהירות גלישה, רמת שירות הלקוחות, איכות השירות הטכני וכמובן, המחיר.

מהירויות הגלישה

סוגיית מהירות הגלישה היא אחד המרכיבים החשובים ביותר שיש להחליט לגביו כאשר בוחרים ספקי אינטרנט. עליכם קודם כל להגדיר איזה סוג של גולשים אתם ולאילו צרכים אתם משתמשים במחשב וברשת האינטרנט. אם אתם גולשים ממוצעים, אשר רוב הפעילות שלכם באינטרנט קשורה לגלישה באתרים שונים, שליחת דואר אלקטרוני, העלאת תמונות לרשת וכדומה, אתם בהחלט יכולים להסתפק במהירות גלישה מהנמוכות שמציע השוק – 2-5 מגה.

אם הצרכים האינטרנטיים שלכם עולים על הצורך של הגולש הממוצע ואתם נוהגים להוריד קבצים (סרטים וקבצים גדולים נוספים) או שאתם מרבים לצפות בתכני וידאו כבדים אונליין, עדיף שתבחרו במהירויות גלישה גבוהות יותר הנעות בין 5-10 מגה.

ישנם גולשים המשתייכים לקבוצת המשתמשים ה"כבדים". אם גם אתם מחוברים כל שעות היממה לאינטרנט או משתמשים בתוכנות לשיתוף קבצים להורדות רבות של קבצים שונים (קבצי מוזיקה, סרטים, סדרות ומשחקים) אז חבילה של 15-20 מגה תהיה התחלה טובה.

כל ספקי האינטרנט בישראל מציעים את כל מהירויות הגלישה שהזכרנו; בזק בינלאומי מציעה גם פלטפורמה ייחודית בשם Private NGN, המיועדת לגולשים במהירויות גבוהות במיוחד ומציעה להם גלישה פרטית נפרדת שאינה משותפת עם גולשים נוספים על אותו רוחב פס. פלטפורמה זו מבטיחה גלישה מהירה ויעילה במיוחד.

איכות השירות

השירות הוא מרכיב חשוב נוסף שיש לבדוק לפני שבוחרים ספק אינטרנט. בזמן שגרה אין צורך להיעזר במחלקת התמיכה ו/או שירות הלקוחות של החברה, אבל אם יש תקלה או בעיה כלשהי נאלץ לעשות כן. מומלץ לדעת מראש שספק האינטרנט שבחרתם יוכל להעניק לכם שירות מהיר, יעיל ומקצועי, גם מבחינת שירות לקוחות וגם מבחינת השירות טכני.

אם כבר בחרתם להצטרף לפרטפורמה של בזק בינלאומי, תוכלו ליהנות משירותים ייעודיים הניתנים ללקוחות אלה. גם גלישה נפרדת, אך גם תור המתנה נפרד לשירות הלקוחות ולמוקדים הטכניים. אך אם בחרתם במהירות גלישה נמוכה יותר, או בספק אינטרנט אחר, כדאי להתייעץ עם חברים ומכרים מסביבכם ולבדוק את מידת שביעות הרצון שלהם מספקי האינטרנט שלהם. ניתן לבדוק גם חוות דעת באתרי אינטרנט שונים, רק חשוב לזכור שחלק מהדברים הכתובים הם מסרים שיווקים מטעם החברה ולא גולשים אמיתיים.

מבצעים ומחירים

בעקבות התחרות הרבה שיש היום בשוק ספקי האינטרנט, אנו הצרכנים יכולים ליהנות ממבחר גדול יותר של חבילות ומבצעים המתעדכנים כל הזמן. חשוב לדעת שמהירות הגלישה אותה תבחרו, תקבע לרוב את גובה המחיר שיהיה עליכם לשלם, אך יכול להיות שיש חברות המציעות מהירות גלישה כזו בדיוק בחבילת מבצע מיוחדת.
על כן, כדאי לבצע סקר שוק מקיף לפני שבוחרים ספקית אינטרנט ולוודא שאתם בוחרים את חבילת הגלישה המתאימה ביותר לצרכים שלכם וגם לתקציב העומד לרשותכם. ככל שתכירו יותר את השוק ותבצעו השוואת מחירים בין החבילות של הספקים השונים, תוכלו לקבל את המחיר האטרקטיבי ביותר גם בחברות שאינן מציעות מבצעים והנחות באופן פומבי. היום מומלץ לבחור בספקי אינטרנט שאינם דורשים מכם תקופת התחייבות. אפשרו לעצמכם את החופש להחליט עד מתי אתם רוצים להשתמש בשירותיה של חברה כזו ומתי אתם רוצים לעבור לחברה אחרת.

הבחירה בספק האינטרנט המתאים ביותר עבורכם יכולה להיות לא פשוטה, מאחר וצריך לבחון מספר מרכיבים . הגדירו תחילה איזה סוג של גולש אתם, לאחר מכן בדקו איזה ספק אינטרנט מעניק את השירות הטוב ביותר ולבסוף חפשו חבילות משתלמות המתאימות לצרכים ולתקציב שלכם.

כתוב תגובה